Projekt nachystaný od návrhu po detail

Všetko to začalo jednoducho. Klient nás oslovil s požiadavkou realizácie netradičného obkladu na stenu. Dôležité bolo, aby to vyzeralo tak ako vo vizualizácii. Pre nás bežná situácia, lebo také výzvy máme radi. Na druhej strane práve príprava a vytvorenie návrhu zohráva najdôležitejšiu úlohu. V tejto fáze je potrebná úzka spolupráca práve s klientom, aby sme spoločne pomenovali a následne vychytali všetky slabé miesta. Rovnako to bolo aj pri našom nedávnom projekte pre Slovak Telekom v ich novej administratívnej pobočke v Banskej Bystrici.

Zadanie znelo: vytvoriť stenu za recepciou, ktorá bude tvoriť 3D efekt, bude zahŕňať aj kvetináče so zeleňou a má byť podsvietená v korporátnej farbe. Zaujímavá kombinácia, kde sme mohli spojiť obe naše výhody, výrobu vlastných prefabrikátov a montáž. EasyBoard vyrobil prefabrikáty a Drycon ich  potom zrealizoval.

Spolu s klientom sme navrhli kocky, rozmerovo upravené podľa plochy, ktorá mala byť riešená. Kocky sme inštalovali v dvoch hrúbkach tak, aby vystupovali do priestoru. Samostatne sme riešili „kastlíky“ pre kvetináče, ktoré boli vystúpené do priestoru najviac a bolo potrebné vymyslieť a vytvoriť konštrukciu tak, aby nepôsobila rušivo a pritom bola dostatočne pevná na vloženie kvetín.  Napokon sme podľa vizualizácie  vďaka EasyBoardu vyfrézovali tenké drážky pre LED pásy. Zapustenie LED líšt a pásov do sadrokartónu umožňuje dosiahnuť veľmi nenápadný, efektný a účinný detail, ktorý nijako nenarušuje dojem vychádzajúci z celkového dizajnu steny.

Ďalším dôležitým aspektom prípravy bol fakt, že  išlo o montáž mimo Bratislavy, teda sídla našej výroby a na montáž sme mali veľmi obmedzený čas. Museli sme vymyslieť riešenie, ktoré by nám efektívne ušetrilo čas inštalácie priamo na stavbe. Bola to pre nás náročnejšia príprava vo výrobe, ale o to jednoduchšia a maximálne efektívna montáž, čo sa v tomto prípade úspešne podarilo.            

Sme radi, keď sa návrh z výkresu preklopí do reality, ako sa to podarilo aj v tomto prípade. Ďakujeme za príležitosť ukázať ako sa to dá.

Horný obrázok predstavuje vizualizáciu, spodný už fotku hotovej steny.