Metalické podhľady

POPIS A VLASTNOSTI:
Metalické alebo kovové podhľady patria medzi funkčné a dizajnové podhľady už niekoľko desaťročí. Sú vyhľadávané najmä do priestorov, kde sú náročné požiadavky na dizajn, farebnosť, vodeodolnosť, čisté prostredie, hygienu, protipožiarne vlastnosti alebo akustiku. Do priestorov, kde tradičné podhľady už nespĺňajú kritériá na tieto požiadavky. Sú vhodné tak do interiérov, ako aj do exteriéru
Kovové podhľady sa vyrábajú v širokej škále typov:

  • lineárne kovové stropy
  • kazetové kovové stropy, plné alebo perforované
  • ťahokovy
  • kovové samostatne zavesené ostrovčeky
  • baffle rôznych dĺžok, výšok a tvarov
  • lamelové kovové stropy – plné alebo perforované

Všetky môžu byť špecifikované v rôznych tvaroch, krivkách a to v závislosti od použitého nosného systému. Sú vhodné pre použitie nielen na stropy ale aj na steny. Akustické kovové podhľady zahŕňajú rôzne úrovne poskytovaného výkonu. Perforované panely a ich akustické vlastnosti sa dajú ovplyvniť pridaním ďalšej absorpčnej vrstvy nad podhľadom a dosiahnuť tak požadované časy dozvuku.
Kovové podhľady sa vyznačujú vysokou variabilitou pokiaľ ide o farebné vyhotovenie. Rôzni výrobcovia poskytujú jednak štandardné farebné odtiene a jednak možnosť individuálneho návrhu kovového podhľadu podľa farebnej stupnice RAL, NCS. Pričom u niektorých môžeme nájsť aj špeciálne metalické a chrómové odtiene. Samozrejmosťou je možnosť výroby všetkých komponentov v rovnakej farbe. To znamená nosnej konštrukcie, spájacích elementov a pod. Výsledkom je farebne jednotný vzhľad stropu.


Spolupracujeme s renomovanými výrobcami kovových podhľadov ako sú HunterDouglas alebo Knauf Ceiling Solution, ktorí majú vo výrobe dlhoročné skúsenosti.