Vogl Deckensysteme TOPTEC

Akustický omietkový systém so zárukou dokonalého výsledku. Vďaka akusticky vysoko efektívnym perforovaným panelom a hladkej akustickej omietke dokáže preukázateľne zlepšovať priestorovú akustiku miestností. Každý z týchto systémov, dierované sadrokartónové dosky, akustická omietka ponúka vysoko efektívne riešenie. Spolu, dosky a hladký jednoliaty povrch omietky, umožňuje dosahovať neporovnateľný výsledný efekt. Jednak po stránke absorpcie zvuku a jednak z hľadiska nenápadnej ničím nerušenej estetiky. Systém sa montuje na podkladovú oceľovú konštrukciu.

Akustický systém hladkého stropu Vogl Toptec je tvorený sadrokartónovými doskami hrúbky 12,5mm. Dosky sú perforované, v závislosti od typu dosky dosahuje perforácia až 33,9% plochy (superakustická doska Vogl Ultracoustic panel). Vnútorná strana dosiek je potiahnutá akustickým fleecom. Z pohľadovej strany sa na dosky aplikuje základný biely fleece a celý povrch sa zjednotí striekanou akustickou omietkou. 

Vogl Toptec je možné použiť aj v kombinovaných miestnostiach ako sú posluchárne alebo školské triedy, kde treba kombinovať reflexné a pohltivé zóny. Vďaka použitiu reflexnej a perforovanej dosky súčasne, presne nastavíte požadovanú akustiku priestoru. Vizuálne je však povrch nerozoznateľný vďaka omietke, ktorá povrchy zjednotí do uceleného povrchu.

AKUSTIKA:

V závislosti od použitej dosky, jej perforácie a vyplnenia vzduchovej medzery minerálnou vatou dosahuje systém Vogl Toptec pohltivosť až ɑw=0,95

OPÝTAJTE SA NÁS

PRIEREZ MATERIÁLOM:

VoglToptec sa skladá zo štyroch vrstiev, pri ktorých je dôležitá aj aplikácia a príprava do finálneho prevedenia.

TECHNICKÝ LIST:

Link na stiahnutie technického listu.

Na stiahnutie

Ukážky projektov s použitím systému