Keď sa snúbi akustika s dizajnom: Heradesign dosky na mieru

Všetko to začalo obyčajným sadrokartónom. Oslovili nás s vizualizáciou celkom jednoduchej rekonštrukcie troch veľkostne podobných zasadacích miestností. Pôvodná predstava bola vyrobiť zo sadrokartónu jednoduché farebné 3D obklady stien.

Ale prečo zmeniť pôvodnú stenu len vizuálne a použiť obyčajný odrazivý materiál? Zmeníme tým síce dizajn, ale pôvodné odrazivé vlastnosti podkladu by ostali nezmenené? V zasadačke sa predsa potrebujeme cítiť dobre a v prvom rade počuť a rozumieť to, o čom sa zhovárame a rokujeme.
Preto sme u nás, v DryCone, dali hlavy dokopy a výsledkom bol návrh, ktorý nadchol investora natoľko, že realizácia bola len otázka času.

Použili sme materiál Heradesign Superfine a využili tak viacero jeho vítaných vlastností práve pre takýto priestor. Prvá z nich je, že materiál je pohltivý. To znamená, že nám účinne znižuje dobu dozvuku v miestnosti a zároveň zvyšuje zrozumiteľnosť reči. Toto je práve vlastnosť dôležitá v zasadačke. Druhá výborná vlastnosť je mechanická odolnosť. To znamená, že ho môžeme bez problémov použiť na stenu. Znižuje sa tak riziko poškodenia stoličkami a inými pohyblivými prvkami v priestore. Tretia charakteristika je jednoduché zafarbenie, čo vo finále dodalo každej jednej z troch zasadačiek osobitý charakter.

Aby steny nepôsobili veľmi plocho, každá z nich bola tvorená obdĺžnikmi rôznych hrúbok. Toto usporiadanie dodáva stenám aj určitú plasticitu a zaujímavý dizajn. Každú z miestností vo finále dotvára aj jeden centrálny voľne zavesený absorbér v tvare štvorca, ktorý doladil ako akustické vlastnosti miestností, tak aj farebný kontrast ku stenám.
A výsledok? Príjemná atmosféra pri obchodných rokovaniach, dobrá zrozumiteľnosť reči a spokojný personál.