Moderné nákupné centrá lákajú návštevníkov nielen značkami, ale aj originálnym dizajnom a príjemným prostredím

Nákupné centrá už neslúžia len ako miesto na nákup tovaru, ale lákajú návštevníkov, aby tam trávili aj svoj voľný čas. Snažia sa zaujať nielen známymi značkami ponúkaného tovaru, ale aj príjemným prostredím a originálnym dizajnom.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo prešli skoro všetky moderné centra v Bratislave za ostatné roky výraznou zmenou dizajnu. V Bratislave sme doma, máme to tu radi a o to viac nás teší, že sme mali možnosť prispieť aspoň časťou ku celkovému vzhľadu väčšiny z nich.

V Bratislavskom Auparku sme sa, počas rekonštrukcie nákupnej promenády, postarali o výrobu sadrokartónových oblúkov, ako aj o originálne stropné elementy vo food courte. Rovnako sa v našej dielni zrodili podsvietené oblúkové steny, ktoré lemujú nákupné centrum Avion. V obchodnom centre Eurovea sme pripravili základ pre osvetlenie vstupnej haly s eskalátormi a naša práca hrdo žiari na viacerých chodbách.

Za 28 rokov, počas ktorých sa venujeme montáži dizajnových stropov a stien sme realizovali niekoľko desiatok maloobchodných prevádzok po celom území Slovenska. Tak ako sa menia požiadavky na ich dizajn, posúvajú sa aj naše skúsenosti a zručnosti. Vďaka nim dnes patríme medzi najskúsenejšie realizačné firmy na slovenskom trhu. Za ostatné roky sme spolupracovali pri realizácii predajní rôznych značiek. Medzi ne patria predajne Rituals v Auparku alebo Eurovea, ale aj Loccitane v Auparku, Baťa v Poluse, Telekom v Boroch a Tesco Lamač, Street One v Centrali, Bottle shop v Carltone na Mostovej ulici v Bratislave, Martinus v Žiline, Nitre, bratislavskom Cubicone, alebo na Obchodnej ulici v Bratislave. Rovnako by sme mohli postupovať a menovať predajne  po celom území Slovenska.

Vlastnou prácou sme prispeli aj pri postupnej rekonštrukcii výťahových lobby v nákupnom centre Eurovea, v ktorej sa novým dizajnovým prvkom stali nielen naše zafrézované LED profily, ale aj svetelný strop v tvare elipsy. Zafrézované LED profily v sadrokartónových stenách a stropoch vás dnes rovnako vítajú na každom vstupe do nákupnej promenády zo strany podzemných garáží.

Originálnym dizajnom sa vyznačujú aj kaviarne a reštaurácie. Kvalitnému prostrediu v nich prispieva nielen zaujímavý dizajn, ale aj príjemná akustická pohoda. Ak sa zákazník v týchto priestoroch cíti príjemne, nikam sa neponáhľa a užíva si svoju kávu, dezerty a príjemné prostredie. Preto sme radi, že sa veľkej obľube teší kaviareň Monsters café, kde sme okrem zaujímavých kruhových stropov dodávali aj akustické stropné podhľady so skrytou konštrukciou. Z množstva našich realizácii tak vyberáme napríklad reštauráciu Pri Kaplnke, U Muchu, Pizza Mizza v Petržalke pri dostihovej dráhe, ale aj Kartell Club.

Pevnou súčasťou obchodných centier je aj zábava. Na kasínach máme radi, že nás vždy dokážu prekvapiť a berieme ich často ako osobné výzvy. Zaujímavé stropy a originálny dizajn sú súčasťou každého jedného z nich. Dnes máme ako jedni z mála dostatok skúsenosti, aby sme vyhoveli požiadavkám aj tých najnáročnejších návrhov. Okrem kasína Kings Rozvadov, ktoré získalo niekoľko významných ocenení sme spolupracovali na realizácii kasína v bratislavskom Auparku. Desiatky menších kasín a herní San Marco po celej Českej republike zdobia práve stropy, ktoré sa zrodili u nás v dielni v Bratislave.

Priestory, ktoré sa vyznačujú krásou a eleganciou sú svadobné salóny. Príjemné prostredie je vždy doplnené príjemným osvetlením, aby pri skúšaní svojich budúcich šiat ženy vždy nádherne žiarili. A my vždy radi pomôžeme k tvorbe týchto výnimočných miest. Skúsenosti máme aj v Bratislave, kde sme koncom roka 2020 spolupracovali na realizácii novej predajne Blonde Brunette, ale ruku k dielu sme priblížili aj v salónoch Dolce Vita v Seredi, alebo Betty v Trenčíne. 

Každý, aj ten najviac prepracovaný interiér ožije až keď sa v ňom rozžiari kvalitné osvetlenie. Preto vždy spolupracujeme, ruka v ruke, pri realizácii, s odborníkmi na osvetlenie. O to viac pre nás znamená, ak im vieme pomôcť aj pri tvorbe ich vlastných prezentačných priestorov. Výsledkom našich spoluprác je showroom firmy Ledco v Trnave, alebo v rakúskom Tullne, predajňa Casca na Ivánskej ceste v Bratislave, alebo Benallex na Bajkalskej ulici, tiež v Bratislave.

Tieto vzájomné spolupráce neostali len pri realizácii spoločných predajní, ale pretavili sa aj do originálnych výstavných stánkov. Práve tu sme vždy spoločne hľadali priestor, nové návrhy a inšpiráciu návštevníkov. Výsledok našej práce, ktorá vznikla vďaka spolupráci s firmou Ledco  si môžete pozrieť na nasledovných fotografiách.

Výsledky našej práce nájdete aj za hranicami Slovenska. Spolupracovali sme pri výstavbe Auparku Hradec Králové, rekonštrukcii nákupného centra Chodov, alebo Butovice v Prahe. Projekty, kde sme v našej bratislavskej dielni vyrábali dizajnové komponenty dnes nájdete už v rôznych kútoch Európy.