Akustické materiály na mieru

Na trhu existuje množstvo výrobcov a výrobkov zameraných na riešenie problémov spojených s priestorovou akustikou. Účinne znižujú dobu dozvuku v miestnosti a pritom aj dobre vyzerajú. Väčšina výrobcov ponúka štandardné výrobky v pevných rozmeroch a tvaroch.

Ale čo ak Vám práve ten štandardný rozmer, alebo tvar nevyhovuje? Vzdáte sa svojej predstavy o dizajne? Nie vždy to tak musí byť.

U nás v DryCone meníme nielen priestor, ale prispôsobujeme aj základné materiály. Našim cieľom je vyhovieť predstave nielen architekta, ale aj konečného užívateľa. Podobne to bolo aj pri realizácií tohto nášho projektu. Prijali sme výzvu zrealizovať oblúkovú akustickú stenu na pódiu v prednáškovej sále. Prvotný návrh rešpektoval pevné rozmery systémovej platne materiálu Heradesign ( teda 1200x600mm, hrúbka 25 mm). Priestor by však lomenými rovinami stratil pôvodnú víziu mať zadnú stenu za pódiom v oblúku. My sme sa do toho pustili inak. Zmenili sme ich pevný rovný tvar a vo vlastnej dielni upravili do plynulého oblúku. Na záver sme zjednotili farbu steny podľa požiadaviek investora a…

…výsledkom dnes nie je len výborná zrozumiteľnosť reči pri prednáškach, ale aj akustická stena bez rušivých lomení rešpektujúca pôvodnú víziu dizajnu.  Niekedy je potrebné aj výborným a overeným materiálom trošku pomôcť. Výsledok potom stojí za to.