Sky Park – súznenie akustiky a dizajnu

Pre niekoho to môže byť ozajstná dilema. Krásny hladký biely strop, alebo vynikajúca priestorová akustika? Sú tieto dve veci dosiahnuteľné v jednom kroku?

Mali sme tú česť podieľať sa na projekte, v ktorom sa nám podarilo spojiť vizuálne kvality s kvalitami akustickými. A nielen to. K hladkému stropu a akustike sa pridal aj snehobiely povrch, ktorý navyše celý priestor rozjasňuje a umožňuje rozptyl prirodzeného svetla difúzne po celej miestnosti.

Ako sa to podarilo? Hovoríme o projekte vstupnej lobby administratívnej budovy komplexu Sky Park. Tu sa podarilo ideálne skĺbiť hladký bezšpárový dizajn stropu Rockfon MONO Acoustic s výraznými dizajnovými prvkami stien a podlahy. Strop tak pôsobí nenápadne. Dovolí však vyniknúť ostatným prvkom interiéru.

Najväčším prínosom však je to, že priestor aj napriek svojim rozmerom, členitosti a výške, dosiahol vynikajúce akustické parametre. Vďaka tomu sa v celom priestore každý návštevník cíti príjemne a nič ho neruší. Či už vybavuje vstup na recepcii, stojí pri výťahoch alebo sa jeho obchodné rokovanie presunulo z kancelárií práve do tohto priestoru. Ak ste to práve Vy a pritom dostanete chuť na nejaké občerstvenie, stačí zájsť do kaviarne, kde Vás zaručene nebude vyrušovať nepríjemná ozvena a hluk z okolitého prostredia.