Wellness centrum zámockého hotela Palace Art Hotel

V máji tohoto roku bol slávnostne otvorený nanovo zrekonštruovaný zámok v Pezinku. Pôvodný vodný hrad s osemstoročnou históriou prešiel kompletnou prestavbou a obnovou. Naša spoločnosť mala tú česť podieľať sa, či už dodávkou prefabrikovaných výrobkov EasyBoard, ako aj samotnou realizáciou špeciálnych akustických dizajnových stropov, na tomto zaujímavom projekte.

Práve akustické stropy sa stali skrytou, ale veľmi praktickou súčasťou celku v priestoroch luxusného wellness centra. Naše akustické pohltivé stropy prispievajú k vytvoreniu ničím nerušenej atmosféry pokoja a oddychu.

Projekt začal štúdiou, návrhom z architektonického ateliéru Concept Architects. Štúdia zahŕňala jednoduché tvary a línie tak, aby sa docielilo čisté prostredie s dôrazom na relax a pohodu, ktorá k takémuto priestoru neodmysliteľne patrí. Viete si predstaviť relax, pohodu a odpočinok v miestnosti, kde sa všetko ozýva, kde hučí vírivka, kde čľapoce voda a kde vykrikujú deti? Tá predstava príliš reálna nie je.

Ako teda skĺbiť akustické vlastnosti s odolnosťou proti vlhkosti? Vďaka tomu, že sa priestorovej akustike venujeme už niekoľko rokov, sme s architektmi porovnali možnosti a výsledkom je jednoduchý, ničím nerušený, hladký strop Rockfon Mono Acoustic, v štýle celého zámku, ktorý má vynikajúce pohlcovanie zvuku. Unikátne dotvára atmosféru celého wellnessu a prispieva k tomu na čo je takýto priestor určený. Ak hľadáte v okolí Bratislavy vhodné miesto na oddych, pohodu a pokoj, doporučujeme Vám zámocký hotel, a hlavne jeho nový wellness, navštíviť. 

Použité materiály: SDK dosky Knauf Drystar, príprava na hviezdne nebo nad bazénom, sadrokartónové prefabrikáty do hotelových izieb, reštaurácie a recepcie, akustický strop Rockfon Mono Acoustic